אין כלל ספק כי הליך הפונדקאות בעשורים האחרונים צבר תאוצה מהירה ולא בכדי. על מנת להבין את הסיבות לעליה הכה דרמטית בבקשה להסתייע באם פונדקאות לשם הולדה, כדאי לקבל את העובדה שהעולם התקדם קדימה הן ברמת הטכנולוגיה שמאפשרת זאת והן מבחינת התא המשפחתי שאינו מסורתי כתמול שלשום. אם בשנים עברו התא המשפחתי המקובל היה אמא ואבא, הרי שבעת הנוכחית תצורות התא המשפחתי מגוונות הרבה יותר ובין היתר ישנם את ההורים ה”גאים” – החד מיניים שאינם יכולים להרות ולהרחיב את התא המשפחתי אלא באמצעות אם פונדקאית ומעבר לכך יש את המשפחה החדשה וכן הלאה וכן הלאה.

מדוע הליך פונדקאות הפך לפופולארי

אם כך הסיבות הן מגוונות ואת חלקן נרחיב בשורות הבאות. הסיבה הראשונה ואולי המשמעותית ביותר, היא הרצון של הורים הומוסקסואלים להרחיב את התא המשפחתי – העולם שלמד לקבל את צורת החיים “החדשה” לכאורה, מאפשר את צמיחת הדרישה של זוגות אלו לילדים משלהם. אם בעבר הומוסקסואלים לא סיפרו שהם מעדיפים את בני מינם (מה עוד שבתקופות קודמות היה זה מחוץ לחוק), הרי שכיום הם לא רק שמספרים על העדפותיהם הם גם מבססים זוגיות ומרחיבים את התא המשפחתי.

הבושה שהייתה נהוגה בעשורים קודמים, הן של הקהילה הגאה אך לא רק, הובילה זוגות רבים, גם הטרוסקסואלים שלא הצליחו להרות – לוותר על החלום להקים משפחה. זוגות רבים כבר לא מתביישים לפנות אל אפיקי פוריות מגוונים כדי להגשים את חלומם ולהביא ילד לעולם, בין אם זה באמצעות תרומת ביצית, פונדקאות ובכלל. במילים אחרות, אם שנים שעברו העדיפו זוגות שלא הצליחו להרות להישאר ללא ילדים בשל הבושה, הרי כיום הזוגות שמים את הבושה בצד ומתחילים הליך פונדקאות.

סיבה נוספת ולא פחות חשובה היא האפשרות לבצע את ההליך במדינות מעבר לים בליווי בעלי מקצוע מהשורה הראשונה לרבות סוכנויות שמלוות את הזוגות מתחילת ועד סוף התהליך. היכולת להיעזר בסוכנות מקצועית ואמינה, מאפשרת לזוגות רבים לחוש את הביטחון שהיה חסר להם כל כך על מנת לצאת למסע המרגש כל כך.

פונדקאות לזוגות חד מיניים

לכל אדם מגיעה משפחה

הליך פונדקאות לא תמיד מצליח להיות פשוט והוא בהחלט כרוך במסע שעלול להיות קשה רגשית ועל כן חשוב לדאוג לכך שלפחות ברמה הבירוקרטית הוא יהיה פשוט יותר. פונדקאות לזוגות חד מיניים, יחידניים, יחידניות ובכלל מצליחה להגשים חלום לרבים ומאפשרת את הרחבת התא המשפחתי. כדי להצליח בתהליך חשוב להיעזר במביני דבר ובבעלי ניסיון רב ככל האפשר.

בכל מקרה שלא יהיה, חשוב ללמוד את הנושא ולהבין מהו המסלול בו אתם עתידים לצעוד להכיר את התהליך על בוריו על מנת שתצליחו במקביל ליהנות מהדרך ובטח שבטח גם מהתוצאה שתשנה את חייכם מהקצה אל הקצה.