בשנת 2021, קרה דבר אשר השפיע ושינה במידה רבה על עולם הפונדקאות במקסיקו ולמעשה, גם בעולם כולו. בית המשפט העליון במדינה הכריז על הפונדקאות כהליך רפואי מוגן –  זה אומר שמאותה העת, ניתן בחלק גדול מתחומי השיפוט של המדינה, לרשום את ההורים המיועדים בתעודת הלידה, מיד עם הלידה. החלטת בית המשפט המקסיקני, גרמה לכך שהפונדקאות בחלקים גדולים במדינה, הפכה להיות חוקית בעבור כולם: זוגות נשואים, זוגות חד מיניים, רווקים וזרים. מיותר לציין שמאז ההחלטה הביקוש להליך פונדקאות במקסיקו רק הלך ועלה – ונמצא במגמת עלייה גם בימים אלו.

מקסיקו וזכויות להט”ב

מקסיקו נחשבת למדינה אשר תומכת בזכויות של קהילת הלהט”ב. ברוב מחוזות המדינה מאפשרים: נישואים חד מיניים, אימוץ משותף – מעבר לכך, המדינה אף מאפשרת לטרסג’נדרים לשנות את זהותם המינית ולעשות את זה בצורה חוקית. גם תרומת ביציות הינה חוקית במקסיקו, וכך גם תרומת זרע ועוברים. יש לא מעט מרפאות ייעודיות במדינה, אשר מציעות טיפולים מהסוג הזה לאזרחים זרים.  לא מעט זוגות חד מיניים מרחבי העולם, בוחרים להגיע למדינה, על מנת לעבור הליך של הפריה חוץ גופית עם ביציות של תורמות מקומיות – אשר מהווה לרוב חלק בלתי נפרד מהליך פונדקאות אותו אמורים לעבור זוגות של גברים חד מיניים (כאשר ישנם גם זוגות נוספים אשר יכולים להזדקק לתרומת ביצית מסיבות אחרות). חשוב לציין שהחל מינואר 2022, תהליך הפונדקאות בישראל מיועד גם לזוגות חד מיניים שעד כה לא נכללו ברשימת ההורים המיועדים לתהליך פונדקאות בישראל, וזאת לאחר תיקון לחוק ההסכמים לנשיאת עוברים. תיקון החוק עשוי לצמצם באופן משמעותי את מספר תהליכי הפונדקאות בחו”ל שעד כה יושמו בעיקר על ידי זוגות חד מיניים.

מה חשוב לדעת על הפונדקאיות והתורמות?

הפונדקאיות במקסיקו יהיו ברוב המקרים פונדקאיות מקומיות. יש לוודא שהן עוברות הליך סינון קפדני אשר כולל: מעבר מבדקים רפואיים ופסיכולוגיים ועוד.. מעבר לכך, העדיפות אמורה להינתן לכאלו אשר עברו לפחות היריון אחד תקין ממנו יש להן לפחות ילד אחד. כמובן, שלכל אורך הליך הפונדקאות הן עוברות מעקב ובדיקות שונות. לגבי התורמות של הביציות קיימת חשיבות גבוהה לוודא שהן עברו תחילה הליך של סינון קפדני, בדיקות גנטיות ופסיכולוגיות ושקיימת אפשרות לקבל פרופיל מקיף על כל אחת מהן – מה שיאפשר לבצע את הבחירה בתורמת הביציות המתאימה ביותר מתוך ההיצע.

היתרונות של פונדקאות במקסיקו עבור ישראליים 

מאז שנת 2022 מקסיקו הפכה ליעד פופולארי במיוחד עבור טיפולי פוריות עבור אנשים ממדינות שונות בכל העולם ובתוכן גם ישראל. מעבר לעובדה שמדובר בהליך חוקי, המרפאות במקסיקו, נחשבות למרפאות איכותיות, המאובזרות בקפידה וכחלק מכך, מאפשרות למטופלים ליהנות מרוגע ושקט נפשי – בידיעה שהם הגיעו אל הכתובת הנכונה עבור המטרה. כמובן, שחשוב שההליך יבוצע בליווי מקצועי .הליווי אשר יינתן על ידי WE פונדקאות יאפשר קבלת הפנייה ליעד המתאים – כידוע, מקסיקו ובירתה מקסיקו סיטי אומנם נחשבים ליעדים בטיחותיים, אך יחד עם זאת, יש במדינה אזורים אשר נחשבים למסוכנים ולכן, חשוב לדעת מראש לאן להגיע (כמו גם מאלו מקומות יש להימנע מלהגיע). מעבר לכך, מתן ליווי שכזה יתווה את הדרך לעבר מרפאה איכותית ומאובזרת בקפידה עם צוות מקצועי ומוסמך – מה שיבטיח מענה על מלוא הדרישות, הצרכים והציפיות מהתהליך.

פנדקאות במקסיקו

אם גם אתם מעוניינים ליהנות מכל היתרונות של פונדקאות במקסיקו, WE פונדקאות – סוכנות פונדקאות בינלאומית, מקצועית ומנוסה יכולה להוות עבורכם ככתובת הנכונה למטרה. הסוכנות מקפידה ללוות את לקוחותיה לאורך כל התהליך, בכל השלבים וההליכים הבירוקרטיים, הן אלו הנדרשים במקסיקו והן בישראל. החברה מקפידה להעניק ללקוחותיה את כל הפרטים והמידע הרלוונטיים לגבי תהליך הפונדקאות, על כל השלבים השונים אותם הוא טומן בחובו – מה שימנע הפתעות לא צפויות במהלך הדרך.