בעולם של היום, ההתקדמות בטכנולוגיות הרבייה סיפקה תקווה לזוגות רבים הנאבקים בבעיות פוריות. אחת הטכניקות הנפוצות ביותר ברבייה מסייעת היא הפריה חוץ גופית (IVF) אשר מסייעת לאנשים רבים להגשים את חלומם. אך, למרבה הצער, לא כל טיפול של IVF מוביל להריון מוצלח. מאמר זה יסביר מהי הפריה חוץ גופית, מהן הסיבות לכישלון ולאי השתרשות של העובר ברחם ויבחן אלטרנטיבות נוספות להורות.

 

מהי הפריה חוץ גופית?

הפריה חוץ גופית (IVF – In Vitro Fertilization) היא טכניקה מתקדמת בתחום הפוריות, המאפשרת לזוגות הנתקלים בקשיים להיכנס להריון באופן טבעי, להביא ילדים לעולם. בתהליך זה, ביציות מופרות מחוץ לגוף האישה, במעבדה, באמצעות שילוב עם זרע של הגבר. לאחר ההפריה, העוברים המתפתחים מוחזרים לרחם האישה בתקווה שישתרשו ויתפתחו להריון מלא. חשוב לציין כי בעוד שלטיפול IVF יש אחוזי הצלחה גבוהים יחסית, ישנם מקרים בהם הטיפול נכשל ומותיר זוגות מאוכזבים עם אי-ודאות לגבי הצעדים הבאים.

 

לא מצליח ivf – למה זה קורה?

כישלון בתהליך IVF יכול להתרחש מסיבות שונות, רבות מהן קשורות לשלבים הראשונים של הטיפול, לפני ההשתרשות בפועל. הנה מספר סיבות עיקריות:

 

סיבות לאי השתרשות העובר ברחם

אי השתרשות העובר ברחם היא בעיה נפוצה שיכולה להוביל לכישלון בניסיונות להריון, כולל במסגרת טיפולי פוריות כמו הפרייה חוץ גופית (IVF). הנה מספר סיבות לכך:

 

אסטרטגיות להתמודדות על כישלון IVF

התמודדות עם כישלון בטיפולי הפריה חוץ גופית (IVF) יכולה להיות קשה רגשית ופיזית. עם זאת, ישנן מספר אסטרטגיות שיכולות לעזור לזוגות להתמודד ואולי אף להצליח בניסיונות הבאים או לחפש דרכים חלופיות להורות:

חיפוש אחר תמיכה מרופאים מומחים לפוריות ובחינת טיפולים אלטרנטיביים הם צעדים חשובים בדרך להורות. למידע נוסף על אפשרויות פונדקאות, צרו קשר עם WE פונדקאות. לצוות המקצועי שלנו יש ידע רב וניסיון עשיר בליווי זוגות ויחידים במגוון מסלולי פונדקאות בגיאורגיה, מקסיקו סיטי וקנקון. נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה או התייעצות בטלפון  073-785-5588 או במייל office@wesurrogacy.com. לפרטים נוספים לחצו כאן.