למרות שתהליך פונדקאות  בחו”ל מרגש הוא יכול להיות גם מבלבל.

אנחנו נעשה לכם סדר במונחים הבסיסיים מעולם  שלם של תהליך הפונדקאות בחו”ל:

1. הורים מיועדים,  הוא זוג או יחידני  שהופכים להורה חוקי לילד שנולד באמצעות תהליך פונדקאות.

2. תורמת ביצית, אישה התורמת ביציות, בתהליך IVF להורים המיועדים. לאישה יש כמה אלפי ביצים בכל שחלה. התרומה מתרחשת בגרות של 10-15 ביצים. לכן התרומה של הביצה לא אומר התרומה של השחלות. ביצים שנלקחו נעשים בצינור והם מומרים. העובר הטוב ביותר שהושגו. ביצים משחלות נלקחות על ידי שיטת פיסוק, ללא דם וללא כאבים. התהליך אינו מחייב אשפוז של התורם. תרומת הביצה אינה משפיעה לרעה על יכולתו של הילד.

3. פונדקאית, היא אישה הנושאת עובר  להורים מיועדים שאינם מסוגלים או יכולים להקים  משפחה  הפונדקאית אינה קשורה גנטית לעובר . העוברים נוצרים באמצעות ביציות מהאם המיועדת או מתורמת ביצית וזרע מהאב .

4. Blastocyst – בלסטוציסט  הוא תא אנושי שביום 5 להתפתחותו  מושתל אצל הפונדקאית . כ- 40 אחוזים מהעוברים  מגיעים לשלב  זה במעבדה IVF .

5. שאיבת ביציות, התהליך בו נשאבות  ביציות מהתורמת לצורך הפריה.

6. בדיקת בטא,  בדיקת דם שנלקחת לבדיקה אם הפונדקאית  בהריון  זה קורה כעשרה ימים לאחר השתלת העובר. תוצאות הבדיקה מספרות לנו על רמות של אסטרדיול, פרוגסטרון, LH ו- HCG הורמונים המצביעים על הריון- מזל טוב .

7. IVF – הפריה חוץ גופית, פירושו פשוט הפריה מחוץ לגוף. IVF היא שיטה מודרנית ויעילה לטיפול באי פוריות. באותו אופן הפריית המבחנה הראשונה פותחה כאמצעי לפתרון בעיות פוריות. כיום , IVF- בהפריה חוץ גופית היא השיטה הטובה ביותר לפתרון רוב הגורמים לאי פוריות .

8. בדיקת מי שפיר  בן השבוע 15-20 נעשית בדיקה המאתרת בעיות כרומוזומליות באמצעות נוזל השפיר שסביב התינוק.  בדיקה זו לא מתבצעת באופן גורף אלה רק בהמלצת הרופא.

הילדים שנולדו בטכניקה זו נקראים  “ילדי העדשה” , משום שהשלבים הראשונים של היווצרות וההתפתחות עובריים נמצאים בצינור המעבדה.

טווחי נשים וגברים – ביצה וזרע – מכניסים צינור מיוחד שבו הם משלימים זה את זה – הופכים מופרות , מעניקות חיים .

9.  מי צריך תורמת ביציות ?

  1. לנשים רבות יש את היכולת להרות , אבל אין להן ביציות באיכות גבוהה. לכן הריון אפשרי עבורן רק באמצעות תרומת ביציות.
  2. .לגברים יחידניים או זוגות הומוסקסואליים (התהליך אינו אפשרי בגיאורגיה).

נשמח להכיר לכם את הצוות של WE פונדקאות ותרומה בחו”ל  והמרפאות שלנו  מכאן  תנו לנו לדאוג לכם