התפתחות העולם המודרני הביאה לשבירת מוסכמות בכל הקשור לתא המשפחתי המסורתי. כיום, ניתן למצוא מגוון תאים משפחתיים מגוונים, מה שהביא לכך שהליך הפונדקאות נמצא במגמת עלייה והפך להיות נפוץ ופופולארי במיוחד בשנים האחרונות. בין אם אתם נמצאים לפני או אחרי תהליך הפונדקאות, ישנם כמה דברים שחשוב שתכירו לקראת ההורות המתקרבת.

התפתחות הליך הפונדקאות

אחת הסיבות המרכזיות שהפכו את הליך הפונדקאות לתהליך נפוץ ופופולארי היא העובדה כי העידן המודרני בו אנחנו חיים מקבל ביתר הבנה צורות שונות של תאים משפחתיים, הכוללות זוגות חד מיניים המעוניינים לתפקד ככל משפחה אחרת ולהיות הורים לילדים, דבר המתאפשר באמצעות הליך פונדקאות.

סיבה נוספת התורמת לפופולאריות הרבה של תהליך הפונדקאות נעוצה אף היא בהתפתחות העולם המודרני בכלל והאמצעים הטכנולוגיים בפרט, כאשר אפשרויות ביצוע ההליך במדינות שונות ובליווי של סוכנות פונדקאות, המסייעת בבחירת אם פונדקאית ובליווי מקיף ומלא לאורך כל התהליך, מסייעת לזוגות רבים להרגיש בטוחים ולקבל את מלוא המידע והתמיכה הנדרש להם.

לידה פונדקאית

בהליך פונדקאות, האם הפונדקאית נושאת את העובר לאורך תקופת ההיריון ובכדי להיות פונדקאית, על האישה לעמוד במספר קריטריונים, הנוגעים לגיל האישה, מספר הלידות שעברה, הורות לילדים וקריטריונים נוספים.

בין אם בחרתם בתהליך פונדקאות קלאסית (בו האישה תורמת הביצית משמשת גם כפונדקאית) ובין אם בפונדקאות הריונית (תהליך בו מעורבות שתי נשים, אחת תורמת הביצית והשנייה משמשת כפונדקאית), לידה פונדקאית היא רגע מרגש במיוחד, בו התא המשפחתי מתרחב ומהווה עבור זוגות רבים הגשמת חלום של ממש.

דברים שחשוב לדעת לקראת הורות לאחר תהליך פונדקאות

לאחר שעברתם את תהליך הפונדקאות, הגיע רגע האמת, בו אתם הופכים להיות הורים לילד/ה ועוד לפני כן, ישנם כמה דברים שחשוב ומומלץ להכיר לקראת הורות:

הכנות נוספות לקראת הורות לאחר תהליך פונדקאות

מלבד הזכויות המגיעות להורים הפונדקאים, ההכנות להורות צריכות להתמקד גם בהכנת הבית לקראת בואו של הילד ובהתאם לכך, מומלץ להכין:

מתלבטים? חוששים? פנו ליועצים מקצועיים

הורות זו משימה הכרוכה באחריות רבה ומטבע הדברים, קיימים פחדים וחששות מסוימים מפני העתיד. אז אמנם הזכרנו את הזכויות המגיעות לכם וכיצד ניתן להתכונן לבואו של הילד, אך אם אתם עדיין מרגישים לא ממש מוכנים, אתם מוזמנים לפנות לגורמים מקצועיים שידריכו, יסייעו וילוו אתכם לאורך כל הדרך.